Diğer Hizmetler

[layerslider id=”1″]
Yılların verdiği tecrübe  ile İzmir Şap  ihtiyaçlarınıza cevap vermektedir. İzmir geneli ve çevre ilçelerinde bu güne kadar bir çok binanın şap ustalığını başarı ile teslim etmiş bulunmaktayız. Bina temeli , kalıp işlemlerinin ardından başlayan izmir şap  ihtiyaçlarınız için ve genel olarak İzmir ve çevresinde tüm şap ustası aramalarınızda firmamızdan ücretsiz keşif ve bilgilendirme hizmeti alabilirsiniz.

İRTİBAT NO.

0 532 161 78 82

İZMİR ŞAP & ŞAP USTASI

İzmir Şap olarak , şap atılacak zeminin ön incelemesini ve gerekli saha fizibilite çalışmasını yaparak , müşterilerimize ister malzemeli isterse sadece işçilik hizmeti olarak fiyatlandırma ve bilgilendirme çalışması yapmaktayız.
Şap atmak sadece düz bir zemine çimento kum karışımı uygulamak değildir. İzmir Şap Ustası gerekli kot ölçümlerini ve yüzey zemin hazırlıklarını çok iyi yapmalıdır. şap atma işleminden sonraki safhada mutlaka şap ustasının önerilerini dikkate almanızı tavsiye ederiz.

İZMİR ŞAP & ŞAP PARLATMA

Şap parlatmada , tek uygulamada beton yaşadığı müddetçe dayanım sağlar.Beton tozumalarını tamamen engellediği gibi beton zeminlerin nefes almasına da olanak verir. Nemi hapsetmez.
Yoğun ayak trafiği ve forklift, kamyon gibi ağır endüstriyel araçların dolaştığı zeminler için en dayanıklı, en uzun ömürlü ve en ucuz zemin seçeneğidir.Yüzey mukavemeti çok fazladır.

Diğer zemin kaplama alternatifleriyle kıyaslandığında bakım maliyeti en az olan zemin seçeneğidir. Beton bir kere parlatıldıktan sonra 5-10 sene sadece su ve paspas ile temizlenmesi yeterlidir. Çok uzun süreler sonra dışarıdan gelen kum ve benzeri  maddeler yüzünden yüzeyde çok küçük çizikler oluşabilir. Bu çizikler parlaklığın ilk günkü görüntüsünden uzaklaşmasına sebep olabilir. Bu aşamada ise son 2-3 silim basamağı tekrarlandığında, beton ilk günkü parlaklığını geri kazanır.

Beton mekanik olarak elmaslarla bir kere parlatıldığında, herhangi bir kaplama malzemesi gibi soyulması veya kalkması söz konusu değildir.Parlaklığını çok çok uzun süre korur. Parlatıldıktan sonra cila veya parlatıcı kimyasal kullanılmasına ayrıca gerek yoktur.Aşınmalara karşı çok dirençli olduğundan, kullanım ömrü en uzun zeminlerden biridir.Yanmaya karşı tamamen dirençlidir.

Uygulaması çok kolaydır ve uygulama sırasında zemin kullanılmaya devam edilebilir. Örneğin bir fabrika, depo, otopark, veya büyük süpermarketlerin beton zeminleri parlatılırken, zemin kullanılmaya devam edilebilir.
Kokusuzdur ve uçucu organik bileşikler içermez.Işığı yansıtma özelliği sayesinde aydınlatma masraflarını %40’a kadar azaltır.Asit ve her türlü kimyasallara ve suya dayanıklıdır.

İZMİR ŞAP & ŞAP ATMA

Şap atmak, dökülmüş , kurumasını tamamlamış tesviye betonu üzerine zemin izolasyonu yapmak , görsel güzelliği artırmak ve özel kullanım amacı için dökülen yer kaplama malzemesidir.
Şap atılmasının veya şap dökülmesinin amacı, tesviye betonu dökülmüş yüzeyi dış ortamın negatif etkenlerinden korumaktır. Beton yüzeylerde kullanılacak alanın ömrünü uzatmaktır. Farklı özel amaçlar için kullanılacak yüzeylerin özelliğine uygun yer kaplaması yapmaktır. Şapın kullanım alanları çok geniştir.

İZMİR ŞAP & ŞAP TAMİRİ

Şap tamiri ve tadilat projelerinde de üretimin minimum etkilenmesi isteğinize bağlı olarak etap etap ya da bütün halinde işletmeniz teslim alınarak sorunsuz kullanılacak hale getirilir. Zemin tadilat projelerinde ise, işletmelerin en az üretim kaybı yaşayacakları şekilde zemin uygulamaları yapılır. İZMİR ŞAP bu konuda yüksek tecrübesi, tadilata özel hızlı kürlenen malzemeleri ile sayılı firmalar arasındadır.

İyi bir şap atımı için ; sizde İzmir ve çevresinde lütfen bizi seçin.

İZMİR ŞAP & RENKLİ ŞAP

Renkli şap, baskı beton kullanılan beton yüzeyin dayanımı, normal betona göre birkaç kat artar. Estetik, renkli ve dekoratif bir yüzey oluşturur. Beton yüzeyinin emici özelliği azalır. Beton yüzeyindeki tozumayı azaltır ve kolay temizlenir. Beton yüzeyinde düşük su / çimento oranı sayesinde yüksek mukavemetler oluşur. Uygulanan sertleştirici beton yapının bir parçası olur. Betonda donma-çözülme sonucunda ortaya çıkan pullanmaya direnç gösterir.

İZMİR ŞAP & ŞAPTİRİK

Şaptirik  (Püskürtme beton)  normal betondan farkı karışımın bir hortumun ağzından hava basıncı yardımı ile beton dökülecek yüzeye büyük hızla fırlatılması, çarpma sonucunda orada yapışıp kalması ve varsa içindeki priz çabuklaştırıcı katkının etkisi ile çok kısa sürede katılaşıp taşıyıcılık kazanmasıdır. Püskürtme betonun yaş ve kuru olmak üzere iki kaplama yöntemi vardır. Kuru yöntemde çimento, kum, nemli ve iri agrega susuz ortamda karıştırılarak basınçlı hava ile çıkış hortumuna basılır. Lansta katkı malzemesi ve püskürtme suyu ile karıştırılarak 70-120 m/sn bir hızla püskürtülür. Bu karışım uygulanacak yüzeye çarpınca uygulama yüzeyinde bir beton kabuk oluşur. Yaş sistemde katkı malzemesi dışındaki bütün malzemeler bir plentte hazırlanarak hortum içinden geçer, hava veya pompa basıncı ile lansa sevk edilir. Katkı malzemesi ilave edildikten sonra ilave hava basıncı ile 35-45 m/sn gibi bir hızla yüzeye püskürtülür.

Şaptirik kullanım alanlarını kısaca aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

Yapı güçlendirme projelerinde,
Bina duvar ve kolonlarına,
Temel kazısı sırasında kayma tehlikesi olan yan yüzeylere,
Havuz yapımında,
Yol veya otoban kenarlarındaki şevlere,
Tünel yada metro inşaatlarında tavan ve duvarlara,
Enerji üretim, çimento ve demir çelik tesislerinde refrakter beton uygulamalarında,
Dekoratif amaçlı olarak yapay kaya yapımında,
Suyun aşındırıcı etkisinden korumak amacıyla dere yataklarında……

İZMİR ŞAP & SERAMİK TADİLAT

İzmir şap , titiz işçilik , zamanında iş teslimi garantisiyle  seramik tadilat projelerinizde sizlerinde üretimini aksatmadan  etaplar halinde zemin seramik uygulamalarını  İzmir ili çevre ilçelerde güvenle yaptıracağınız tek adres …….

İZMİR ŞAP & DİĞER HİZMETLER

2003 yılı itibariyle sektörde olan firmamız İzmir Şap Turan Taşkınsu öncülüğünde kurulmuş olup, şap dökümü, perdah, şaptirik, seramik tadilat ve tamirat, şap tadilat ve tamirat işlerinde tüm ege bölgesine hizmet vermektedir.

Bilgi almak ve projeleriniz için  İZMİR ŞAP ile iletişime geçiniz

İRTİBAT NO.

0 532 161 78 82

Leave a Reply